Був в Англії такий час, коли більша частина населення не обтяжувала себе роботою, а із задоволенням проводила час за чашкою чаю, спілкуючись з численними сусідами, або ж прогулювалася прекрасними садами, засадженими рожевими кущами і віковими деревами. І називається цей час вікторіанською епохою, яка охоплює історичний відрізок з 1837 по 1901 рік.
Це період красивих особняків і величезних присадибних ділянок. До домашнього вогнища у цей час ставляться з великою повагою, власним будинком красуються, пишаються. Інтер'єри в вікторіанському стилі цікаві своєю домашністю, поєднаною з елегантністю і благородством.
Вікторіанський стиль
Часи, коли королевою Великобританії була Вікторія, найзначніші для англійців. Вони асоціюються з відсутністю великих воєн, розквітом в соціальній сфері, науковим прогресом, високою моральністю суспільства.
Утворюється клас людей, що живуть на відсотки від вкладеного в якусь прибуткову справу капіталу. Одні зайняті вирощуванням квітів, інші колекціонуванням порцеляни, ще хтось кінними прогулянками. Але абсолютно всі доглядають за своїми маєтками. Будинки у вікторіанському стилі завжди обжиті і затишні.
Звичка англійців заходити один до одного на чай також вплинула на акуратність і чистоту інтер'єру. Адже не личить шанованій людині запрошувати гостей у брудну, захаращену вітальню.
Порядок – обов'язковий для мешканців будинку в вікторіанському стилі. Господиня часто сама стежить за витратами та речами, незважаючи на те, що майже в кожній сім'ї є економка.
Вікторіанський стиль підходить тим, хто може годинами впорядковувати клубки ниток за кольорами, ритися мініатюрною лопаткою в землі, ходити одними і тими ж алеями і отримувати від усього цього невимовне задоволення. Одним словом любителям щасливою тихого життя.
Почесне місце меблів у вікторіанському стилі
Отже, якщо ви надихнулися безтурботним англійським буттям, поговоримо про те, як привнести цю атмосферу в своє житло. Почнемо, мабуть, з меблів, так як англійці приділяли їм особливу увагу.
Традиційно вікторіанський стиль в інтер'єрі відрізнявся значною кількістю меблів. Причому всі вони були масивними. Для їх виготовлення використовувалася лише дорога деревина твердих порід, що пояснюється і кліматом Англії, і тягою до добротних красивих речей. Найчастіше зустрічалося червоне дерево, тис або морений дуб.
Вікторіанський стиль за своєю суттю явище еклектичне. У ньому проглядаються риси готики, бароко, ампіру, навіть деякі колоніальні мотиви. З цієї причини меблі досить різноманітні. Взяти хоча б стільці: популярні як вироби з високими рівними різьбленими спинками, так і широкі м'які крісла з вигнутими ніжками. Не лише форми, але і оббивка дивує безліччю варіантів.
У кабінетах використовуються солідні багаті тканини. Тут лідирують набивний оксамит і шовк. Зате в дитячій кімнаті і в їдальні своє місце знаходять ситцеві чохли для крісел, прикрашені квітковими візерунками.
Шкіряна оббивка також не чужа цьому стилю. Особливо доречна вона для невеликих канапок.
Що ж обов'язково повинно бути в будинку у вікторіанському стилі? Тут має бути все: і великий обідній стіл, і дюжина стільців навколо, і затишний диванчик, вітрина для порцеляни, і підлогові годинник з зозулею. Але лише вікторіанці відомо як все це впорядкувати, щоб виглядало гармонійно. А в сучасних інтерпретаціях намагаються не перевантажувати інтер'єр.
Камін як символ будинку у вікторіанському стилі
Не буває домів у вікторіанському стилі без каменів. Холодна англійська погода змушувала шукати можливості для обігріву приміщення. Те, що камін повинен бути у вітальні, навіть не обговорюється. Але, крім того, він також потрібен був і в спальні, і на кухні.
Облаштовуючи житло в наш час немає сенсу обладнати каміни у всіх кімнатах, краще вибрати одну, в якій ви любите відпочивати і проводити вільний час. Адже камін асоціюється саме з спокоєм і затишком. Непогано було б поставити біля нього величезне м'яке крісло.
Не лише функціональними, але і красивими є камінні приналежності: екрани, огорожі, підставки для дров. Коли в кутку кімнати лежить гірка полін, то немов переносишся в іншу епоху. Саме цього найчастіше і чекають від історичних стилів.
Оздоблення у вікторіанському стилі – дійсно багато дерева
Оздоблення будинку в вікторіанському стилі впадає в очі насамперед кількістю дерева. Не рідкість, що кімната, схожа на дерев'яний ящик, тобто зверху до низу покрита різьбленими панелями.
Сьогодні такий підхід рідко використовують, але хоча б метр стіни від підлоги необхідно прикрасити цим традиційним елегантним матеріалом.
Верх стіни обклеюють шпалерами. Вони бувають і з вензелями, і позолотою, і в дрібні бліді квіточки, і в геометричні візерунки. Знову ж таки проявляється еклектичність вікторіанського стилю.
Бажаним покриттям є керамічна плитка. Її застосовують особливо для підлоги в прихожій, для стін кухні та ванної.
Крім незвичайних рослинних орнаментів і приємних пастельних фарб, плитка для вікторіанського стилю в інтер'єрі виділяється ще й способом укладання. Неодмінно використовуються шматочки різної форми або розмірів, з яких складають повторювальний симетричний “килим”. Класичне поєднання: велика світла восьмикутна плитка плюс маленька квадратна темного кольору.
Комбінація світла і кольору в вікторіанському стилі
Вікторіанський стиль в інтер'єрі не відрізняється хорошою освітленістю кімнат. Люстри – хитромудрі і об'ємні – грають швидше роль прикраси, а основними джерелами світла виступають торшери з тканинними абажурами і бра.
М'яке тьмяне світло добре поєднується з палітрою приміщення. Центральним кольором майже завжди є коричневий, а доповнюють його найрізноманітніші природні відтінки: ліловий, оливковий, жовтий.
Приємні прикраси для дому у вікторіанському стилі
Ніщо краще не прикрасить будинок у вікторіанському стилі, ніж квіти. Пристрасті до садівництва давно відомий стереотип англійців. А у вікторіанську епоху сад і оранжерея стали невід'ємними складовими житла.
Букети з троянд розставляють всюди. Вирощені власними зусиллями, вони є предметом гордості. Звичайно, у наш час мало хто може похвалитися власним садом, тому краще зупинитися на вазонах. Підвіконня, заставлене різнокольоровими горщиками – це так по-вікторіанськи!
Окрім як в горщиках, квіти повинні перебувати ще й на подушечках, скатертинах, серветочках. За часів панування даного стилю, рукоділля було дуже популярним, особливо вишивка гладдю. Вікторіанський стиль в інтер'єрі – це не лише домашні вироби. Поряд з ними часто виставляються предмети мистецтва, наприклад картини або скульптури.
Ще одним видом прикраси для кімнати є порцелянові вироби. У ті часи важко було б знайти людину, яка б не захоплювалася колекціонуванням маленьких фігурок. Вони зберігалися на вітринах у вітальнях, щоб гості могли розглядати колекцію, захоплюючись кожною статуеткою.
Для великих особняків вікторіанський стиль – саме те що потрібно. А от від втілення його в мініатюрних приміщеннях краще утриматися. Особливо добре він виглядає за містом, поруч з грядками і клумбами, під чистим блакитним небом. Він припаде до душі романтичним вишуканим особистостям, що цінують домашню теплоту і спокійне життя.
Як уже згадувалось вище – головною “візитною карткою” вікторіанського стилю є меблі. Вони мають бути не лише виконанні в канонах даного стилю, але й гармонійно підходити до розмірів приміщення та бути віддзеркаленням ваших смаків та вподобань. Тому найкращий спосіб придбання меблів – це виготовлення їх на замовлення. Дизайн студія меблів “New Art” пропонує своїм клієнтам виготовлення меблів на замовлення в різних стильових рішеннях та різної складності. У виробництві меблів використовуються лише якісні матеріали, сам процес виробництва проходить на імпортному обладнанні та з допомогою праці досвідчених майстрів. Замовити меблі українського виробника “New Art” можна завітавши в магазин меблів, що по вулиці Руській, 4, що у місті Тернополі. Якщо такої можливості немає, то можна замовити меблі зателефонувавши за номером телефону – +38096-452-72-19, або ж відвідавши веб-сайт компанії – http://new-art.te.ua/. Дизайн студія меблів “New Art” зробить все від себе залежне, щоб ваші меблі стали окрасою вашого дому, дарували вам позитивні емоції та були доповненням обраного вами стилю інтер'єру.
Немає коментарів:
Дописати коментар