Лофт відноситься до сучасних стилів, які обирають сміливі і рішучі експериментатори. Він з'явився і досі широко поширений в Америці, де покинуті нежилі приміщення в середині минулого століття активно почали переобладнювати під офіси та квартири. Кухня в стилі лофт нагадує заселене горище або склад, в її інтер'єрі використовуються елементи індустріального минулого. Тут не потрібно ховати цегляні та бетонні стіни, труби і металеві балки. Дизайн не передбачає поділу простору перегородками, тому кухня, вітальня і спальня являють собою єдине ціле.
Кухня в стилі лофт: відмінні особливості стилю
Інтер'єр кухні лофт, виконаний з професійним підходом, не зажадає від власника великих фінансових витрат. Стиль відрізняється простою обробкою, недорогими меблями і відсутністю ультра модної побутової техніки. Дизайн кухні в стилі лофт передбачає поєднання сучасних матеріалів з “голими”, або оштукатуреними стінами, виставленими напоказ трубами і грамотну комбінацію “старого з новим”.
Інтер'єри лофт близькі тим, хто цінує велику кількість повітря, світла і простору, тому маленька кухня не зовсім підходить для оформлення в так званому горищному стилі, хоча такі варіанти зустрічаються нерідко.
Приміщення великої площі з високими стелями найкраще підходять для стильового напрямку лофт. Їх не перегороджують, а зонують, відокремлюючи одну ділянку від іншої меблями, ширмами або частковими перегородками. В результаті вітальня і кухня розмежовуються лише візуально, чим не зменшують загальну площу кімнати.
Варіанти кухні лофт
Для створення стилю лофт у малогабаритній кухні необхідне об'єднання з вітальнею. У цьому випадку робочий куточок господині потрібно організувати в малопомітному кутку, але це анітрохи не повинно впливати на зручність приготування їжі.
Основними оздоблювальними матеріалами в інтер'єрі вважаються “старі” фактури:
- цегли;
- металу;
- бетону;
- дерева.
Інтер'єр повинен мати скляні елементи і оштукатурені поверхні, на кухні бажано присутність предметів, що несуть відбиток минулого сторіччя. Вітається, наприклад, “пузаті” холодильники 60-х років, раритетні раковини і стилізовані газові або електричні плити.
Стіни, підлога і стеля в стилі лофт
Класикою стилю лофт вважається цегляна кладка. Її залишають без обробки, або фарбують матовою емульсією, або штукатурять. Допускається на стіни наклеювати шпалери, що імітують зістарену цеглу, або використовувати інші оздоблювальні матеріали зі схожою текстурою. Бетонні стіни також можна залишати “голими” або фарбувати їх після нанесення грубого штукатурного шару.
Дизайнери стверджують, що інтер'єр у стилі лофт має відмінну особливість, яка полягає в обробці однієї з чотирьох стін іншим матеріалом або кольором. Але даний прийом слід використовувати обережно, щоб кухня не перетворилася в приміщення, з якого хочеться пошвидше втекти.
В якості підлогового покриття слід вибирати грубі дошки або однотонну плитку. Дерев'яну поверхню потрібно поциклювати, після чого – покрити світлим або ж прозорим лаком. Для плінтусів рекомендується використовувати колір стін, що дозволить двом конструкціям злитися в єдине.
Світло і простір здатний створити лише білий колір стелі, але балки і комунікації повинні залишатися природними. Їх не слід візуально ховати або декорувати, так як елементи повинні виділятися на світлому фоні. Труби на стелі і стінах є “родзинкою” стилю лофт і їх присутність схвалюється як в зоні вітальні, так і на кухні. Такі елементи не завжди мають функціональне значення – дизайнери часто використовують їх в інтер'єрі в якості своєрідного декору.
Кухонні меблі в стилі лофт
Інтер'єр кухні лофт допускає різноманітний колір меблевих фасадів. Але сам гарнітур повинен бути простим, близьким до мінімалізму. Рішення за кольором приймається індивідуально і залежить від багатьох чинників. Робоча зона також не повинна мати будь-яких надмірностей. Єдина умова – ергономічність, якої слід дотримуватися незалежно від затвердженого дизайну.
Стіл і стільці повинні бути виготовлені з пластику, скла, металу або дерева. Лофт допускає строгі, компактні форми, що нагадують ресторанні столики минулих років, але власники цілком можуть встановити на кухні щось не зовсім звичайне.
Холодильник і кухонна плита кольору металік виглядають в стилі лофт гармонійно та не конфліктують із загальним інтер'єром приміщення. Контраст блискучої поверхні з навмисною недбалою обробкою стін є ще однією особливістю стилю лофт.
Освітлення інтер'єру
Кухня в стилі лофт повинна мати великі вікна, і без використання штор. В крайньому випадку їх прикривають металевими жалюзями. Прорізи можуть розташовуватися на будь-якому рівні, займати всю стіну або її частину. Інтер'єр кухні буде виглядати оригінальнішим у разі обробки віконних укосів матеріалами, що імітують відкриту цегляну кладку.
У приміщенні вітається насиченість точковими світильниками і стилізованими лампами оригінальної форми. Їх використовують не лише для зонального і загального освітлення, але і в якості підсвіток для кухонних меблів, робочого куточка і декору. Кількість джерел світла залежить від площі і висоти приміщення, а також від колірних рішень, що використовуються в інтер'єрі.
Декор і аксесуари в стилі лофт
У стиль лофт чудово вписуються нестандартні деталі та елементи. Наприклад, стіну можна прикрасити графіті, величезною абстракцією і навіть дорожніми знаками. Контрастно на фоні цегляної стіни буде виглядати плазмовий телевізор. А на грубих дерев'яних полицях, розміщених на необроблених стінах, цілком можна помістити посуд, не ховаючи його за меблеві фасади.
В інтер'єрі кухні не повинні знаходитися традиційні вази або класичні картини, а також вишиті серветки або скатертини. На стінах розвішують постери, плакати або чорно-білі фотографії. А в приміщенні розставляють підходящі за стилем фігурки або предмети ручної роботи.
Замовити меблі для кухні в стилі лофт пропонуємо в українського виробника “New Art”. Компанія виготовляє меблі на замовлення з якісних матеріалів, на обладнанні провідних країн Європи, тому меблі є якісними, довговічними, красивими та за помірними цінами. Замовити меблі для кухні ви можете завітавши в магазин меблів “New Art”, що знаходиться в місті Тернопіль, по вулиці Руській, 4. Або ж зателефонувавши за номером телефону – 096-452-72-19.
Немає коментарів:
Дописати коментар