Китайський Стиль Інтер'єру: Яскравість, Неповторність та Таємничість Дому

Азіатська культура незвичайна і різноманітна. Вона споконвіку заворожує європейців своєю таємничістю, неповторністюі відображення цього інтересу повною мірою проявилося в оформленні приміщень. Однак серед неймовірного різноманіття азіатського напрямку найбільшу популярність своїм найтоншим поєднанням витонченості та екзотики зміг завоювати лише китайський стиль в інтер'єрі. Його неповторний національний колорит дозволяє створити в будинку нереально спокійну і дуже затишну атмосферу. Часом здається, що час тут тече по якомусь своєму особливому, плавному, не підпорядковуючому законам природи графіку.



Шанувальники східних вчень і професійні дизайнери знають, що китайський стильце не просто ієрогліфи, картини і віяла на стінах. Декор китайських будинків формувався і шліфувався століттями. У його основі лежить загадкове вчення фен-шуй, яке вчить принципам правильного поширення енергії в замкнутому просторі будинку, допомагає створити в ньому сприятливий мікроклімат і комфорт.

Працюючи над сучасним інтер'єром в китайському дусі можна орієнтуватися на одне з двох його напрямків: або просто наповнити будинок елементами, які передають самобутню колоритність стилю, або створити глобальний дизайн-проект, з вивченням простору, розташуванням функціональних зон за канонами фен-шуй і вже після цього відшліфувати обстановку аксесуарами, характерними для китайської культури.

Китайський стиль в інтер'єрі: основні концепції

Вже тисячі років китайці оформляють своє житло в повній відповідності з законами природи та розподілу енергії. Це дозволяє їм створювати мирну атмосферу в домі. А оскільки китайська культура буквально пронизана переплетеннями традицій, то і в інтер'єрах, крім обов'язкових предметів обстановки, завжди з'являються аксесуари, що відображають цінності господарів.


Основною рисою китайського інтер'єру вважається простота. Китайцям не до душі, коли кімната пересичена різноманітними декоративними елементами. Вони воліють ввести в декор лише два-три предмети, але таких, які представлятимуть справжню культурну цінність і будуть розміщені так, що допоможуть піднести присутність китайського стилю в інтер'єрі з максимальним ефектом.

Одним з таких предметів є ширма. Їй відводиться двояка роль. Ширма одночасно і прикрашає інтер'єр, і служить його функціональною деталлю. Розписана національними пейзажами ширма оживляє декор і дозволяє відчувати себе усамітнено.

Раніше для виготовлення таких перегородок бралися лише легкі матеріали. На невагомі гратчасті каркаси конструкції натягувалася найтонша тканина або рисовий папір. Сьогодні ширми робляться з досить різноманітних матеріалів. Це може бути і бамбук, і дороге дерево, тощо. Бажано, щоб ширма була складальною, тоді її з легкістю можна буде переміщати в ту частину будинку, де вона вам необхідна. Використання ширм в декорі – це найпростіший, але не найдешевший спосіб привнести китайський стиль в європейський інтер'єр.

Тонкощі обробки в китайському стилі інтер'єру

Як і будь-який етнічний стиль, китайський інтер'єр також сприймає обробку лише натуральними матеріалами.

Стіни
У китайському інтер'єрі ці поверхні найчастіше штукатурять і фарбують, проте не варто відкидати прості паперові шпалери, адже їх батьківщинаце Китай. Не забороняється покривати стіни розписом карликових дерев, барвистих птахів, гірських пейзажів, квітучих рослин.

Проте не забувайте, що кожен з таких малюнків несе смислове навантаження, тому перш ніж наносити його на стіну поцікавтеся, про що оповідає обрана вами композиція.


Для сучасних інтер'єрів актуально використовувати в оздобленні стін дерево темних порід. Як правило, ним оформляють лише одну з поверхонь. Таким нехитрим способом досвідчені дизайнери дарують планомірному китайському стилю легку контрастність в інтер'єрі.

Підлоги
Для обробки підлоги в китайському інтер'єрі використовують велику кам'яну плитку або масивні дошки насиченого темного кольору, іноді навіть з легким червонуватим відтінком. В деяких випадках допускається покриття підлоги світлою дошкою. Ідеальним рішенням стане бамбуковий паркет. Як альтернативу можна розглядати ламінат і ковролін.

Якщо планується використовувати керамограніт або іншу плитку, то її колірне рішення має бути в тому ж дусі, що й для деревавідсутність вигадливих малюнків і ненав'язливі тони.

Стелі
Мабуть, найбільш незвичайної обробки в китайському стилі потребують стелі. За традицією їх оформляють у світлих тонах, проте неодмінно роблять багаторівневими. Таким чином вдається надати простору об'ємність і зімітувати присутність у приміщенні сонця і неба.

Стеля може декоруватися дерев'яними елементами, тон яких повинен контрастувати з фарбуванням основної поверхні. Дуже часто в китайському інтер'єрі на стелі можна бачити прямокутну конструкцію з дерева, прикрашену підсвічуванням.

Кольорові рішення китайських інтер'єрів

Присутність яскравих кольорів для китайського декоруявище закономірне. Це не дивно, бо одним з найпопулярніших кольорів в Китаї є червоний. Місцеві мешканці впевнені, що він приносить в дім удачу, тому не соромтеся постелити в кімнаті червоний килим. Як акценти в інтер'єрі можуть бути присутніми жовтий, блакитний, золотистий.


Якщо Ви категорично не сприймаєте червоний колір, проте не бажаєте відмовлятися від ідеї відтворити китайський стиль в одній з кімнатних інтер'єрів, ви цілком можете від нього відмовитися. Червоний можна замінити коричневим, відтіненим кремовим, молочно-білим або бежевим кольороми. Такі поєднання ще більш характерні для сучасного китайського декору.

Меблі для китайського інтер'єру

Китайський стиль сприймає виключно дерев'яні меблі. Найкраще буде якщо вони будуть виготовлені з дуба, червоного або оливкового дерева, маньчжурського горіха, сандалу. Каркаси меблів піддають ретельному поліруванні, після чого покривають лаком в декілька шарів. Меблі можуть бути пофарбовані в червоний колір і розписані тематичними візерунками. На додаток до основних предметів інтер'єру можна використати меблі з бамбука, фанери і ротанга.

Китайський стильце легкі і приземленні меблі в інтер'єрі. Найчастіше вони мають геометричну чітку форму з гострими кутами.
Китайські ліжка і дивани низькі, а шафи місткі, але знову ж таки не за рахунок висоти, а за рахунок ширини і глибини.


Для стильних меблів характерне застосування і такої відомої європейцям техніки, як інтарсія. По суті, це різьблені прикраси, виконані з тонкої фанери. Вони можуть бути представлені в широкому колірному спектрі і використовуватися для прикраси столів і поверхні шаф. Основною відмінністю китайського варіанту інтарсії в тому, що фанерні прикраси рельєфно виступають над основною поверхнею, коли в європейській інтерпретації прикраси занурені в неї і утворюють єдину рівну площину.

Якась аскетичність інтер'єру для китайського стилюнорма, тому не дивуйтеся, якщо в спальні не виявиться нічого, крім ліжка і пари тумбочок, а у вітальнідивана, крісла з бамбука і такого ж невибагливого журнального столика.


Говорячи про тонкощі умеблювання, неможливо не повернутися до теми ширм. Адже погодьтеся, складно уявити собі істинно китайський стиль без використання в інтер'єрі розкішних перегородок. У сучасних варіаціях їх випускають із пластику, тонкої фанери, бамбука і різьбленого дерева. Найчастіше це компактні складальні конструкції, на поверхні яких розміщують красиві, що акцентують увагу картини. Принадність ширми для китайського декору в тому, що вона в будь-який момент може бути зібрана і прибрана з очей, звільняючи простір.

Аксесуари для китайського декору

Відбір аксесуарів для китайського інтер'єру ведеться дуже ретельно, адже головнезберегти в обстановці кімнати легкість і простір! А вибрати вам буде з чого:
Фарфор:
  • Вази підлогові;
  • Вази настільні;
  • Статуетки;
  • Чайний посуд.
Глина та кераміка:
  • Ляльки;
  • Фігурки;
  • Посуд.

Бамбук, папір і текстиль:
  • Килимки;
  • Серветки;
  • Віяла;
  • Підставки.
Метал:
  • Декоративні вироби;
  • Ковані предмети.
Живі рослини в горщиках:
  • Півонії;
  • Орхідеї;
  • Хризантеми;
  • Карликові дерева.

Якщо ви вирішили підкреслити присутність китайського стилю в своєму інтер'єрі картинами, то пам'ятайте, що зображення ієрогліфів, тварин, людей і всього іншого в китайській культурі ніколи не виконується просто так. Кожна лінія щось символізує і наділена містичним або філософським змістом. Китайці вважають, що малюнки здатні залучити в будинок удачу і захистити їх від проблем. Європейцям це таїнство читання живопису невідомо, тому перш ніж розмістити в інтер'єрі якусь картину, найкраще поцікавитися про її смислове навантаження у тих хто розбирається в цій етнокультурі.


Китайський стиль в інтер'єрі – це прерогатива умиротворених, неординарних і шанувальників традицій людей. Він просто ідеальний для цінителів лаконічності, нестандартних рішень і яскравих кольорів. Він, безумовно, сподобається любителям філософії в кожному її напрямку, в тому числі і при організації особливої атмосфери в домашньому просторі. Якщо вам добре знайомі перераховані вище риси, значить, ви знайшли свій ідеальний стиль оформлення інтер'єру.


Для створення китайського стилю в інтер'єрі оптимальним варіантом буде замовлення меблів по індивідуальному проекту. Адже таким чином буде враховано будова приміщення, його площа, його освітлення, та що найголовніше – це ваші фантазії і вподобання. Дизайн студія меблів “New Art” пропонує своїм клієнтам виготовлення меблів на замовлення різної складності з найрізноманітніших матеріалів. Багаторічний досвід виробництва, використання імпортного обладнання, якісної сировини та робота професійних працівників допомагає компанії створювати якісні, довговічні та красиві меблі на замовлення.

Замовити меблі можна через веб-сайт компанії – http://new-art.te.ua/. На веб-сайті представлений каталог меблів, який допоможе вам обрати дизайн майбутніх меблів. А також на веб-сайті є он-лайн форма, заповнивши її і прикріпивши фотографію, дизайнери розрахують вартість вашого проекту меблів. Також замовити меблі можна завітавши в магазин меблів, що у Тернополі по вулиці Руській, 4. Або ж зателефонувавши за номером телефону – +38-096-452-72-19.  
 

Немає коментарів:

Дописати коментар