Кухні, як і люди, бувають різними, і в наші дні складно знайти однакове оформлення кухонних меблів і побутових приладів. Навіть планування багато хто намагається поміняти, при першій же можливості. Причини тут прості: розширення житлового простору кухні або створення оригінального дизайну приміщення. Що ж робити, якщо про будь-яке радикальне перепланування мова йти не може?
У цьому випадку, господарі намагаються створити цікавий дизайн і розширити простір іншими способами. Одним з них є облаштування Г-подібної кухні. Його сміливо можна назвати одним з найпопулярніших. Дизайн Г-подібної кухні може сильно різнитися, він дозволяє не лише заощадити життєвий простір, компактно і зручно розставивши меблі в кухні, але й зробити справжній фурор навіть серед людей, які знають толк в якісних ремонтах.
Оформлення Г-подібної кухні
Як правило, Г-подібні кухонні гарнітури застосовуються на довгих і досить вузьких кухнях. Дизайн кухні Г-подібної форми може бути абсолютно різним. Основними варіантами можна вважати:
- шафи, обробний стіл і варильна поверхня по довгій стороні, мийка по короткій;
- мийка, піч з витяжкою, обробний стіл по довгій стороні, мікрохвильовка, посудомийна машина або інша побутова техніка по короткій;
- шафи з обробним столом, мийка по довгій, піч з витяжкою по короткій стороні.
Остання комбінація, з невеликими варіаціями, є, мабуть, найбільш поширеною. За логікою, кожному спадає на думку, що стільниця для приготування їжі повинна бути саме з довгої сторони. Якщо довжина цієї сторони дозволяє, сюди запросто можна помістити варильну поверхню і посудомийну машину. У приватних будинках, де кухні часто мають великі розміри, по довгій стороні можуть розташовуватися холодильник і навіть вікно. У випадку з вікном, зрозуміло, навісні шухляди над стільницею відсутні, зміщуючись в коротку сторону.
Переваги кухні Г-подібної форму
Г-подібне планування дозволяє створити надзвичайно раціональний робочий простір, в якому у господині все знаходиться під рукою. Крім того, не потрібно забувати, що у випадку з невеликою, до того ж подовженою, кухнею, існує не так вже й багато варіантів розташування кухонних меблів і техніки. Саме пропорціями кімнати обумовлене рішення господарів організувати свою кухню в Г-стилі. Крім довгих кухонь, такий варіант підійде і невеликим кухням квадратної форми. Якраз Г-подібним розміщенням кухонних меблів, в них можна домогтися облаштування нормальної обідньої зони, з розміщенням повноцінного столу і стільців. Тут зможе без проблем розміститися навіть немаленька родина в повному складі.
Г-подібна кухня буде також актуальна в тому випадку, якщо приміщення прохідне. Всі меблі та побутова техніка не будуть створювати перешкод при русі по дому. Зручний робочий трикутник, що створюється при такому плануванні, буде як не можна до речі.
Слід, однак, врахувати, що у великих будинках і квартирах Г-подібна кухня впишеться далеко не завжди: вона там просто загубиться, крім того, приміщення з Г-подібним розташуванням меблів серйозно втратить у своїй динаміці, що неприйнятно при розробці сучасного дизайну. Ще однією, на вигляд несуттєвою, проблемою може стати різке збільшення логістики господині, оскільки її сумарний денний “пробіг” збільшиться через розрізненість кухонних робочих зон. Втім, це вирішується за допомогою перестановки, заміни та введення нових складових в кухонний гарнітур, благо, загальна площа дозволяє з легкістю це зробити.
Саме тому, при розробці дизайну Г-подібної кухні, спочатку створюють макет на папері або в комп'ютері, з'ясовуючи найкраще співвідношення розмірів кімнати, меблів та їх взаєморозташування. У маленьких кухнях, кожен сантиметр буде відігравати важливу роль і згодом, в процесі експлуатації, стати справжнім каменем спотикання.
Планування Г-подібна кухня
При прорахунку розмірів меблів, побутової техніки та їх розташування в кухні, особливо у невеликій, дотримуються певних правил.
- Меблі в кухні повинні розташовуватися так, щоб вони не заважали вільно пересуватися по самій кухні і переходити в сусідні кімнати.
- Простір кухні потрібно ретельно зонувати: зона приготування їжі не повинна перетинатися з обідньою зоною, причому незалежно від розмірів корисної площі.
- Слід подбати про правильне і достатнє освітлення всіх робочих зон: на сучасних кухнях, як правило, вже не використовують один центральний одноламповий світильник.
- І саме, мабуть, головне – дотримання правила так званого робочого трикутника. У нього входять холодильник, плита і мийка.
У більшості випадків, робочий трикутник має у своєму центрі раковину, а з боків від неї будуть знаходитися плита і холодильник. Хоча, зрозуміло, все це індивідуально, і їх взаєморозташування може змінюватися за обставинами.
Мийка поміщають в центр з тієї простої причини, що саме вона є головним центром хазяйської активності. Уперта статистика свідчить про те, що жінка звертається до послуг раковини майже половину від усього часу приготування їжі. Холодильник, зважаючи на свої чималі габарити, зазвичай розміщають в куті: він не повинен заважати, але й не повинен знаходитися в сусідній кімнаті – це м'яко кажучи, незручно. Плиту розміщують так, щоб в запалі “боротьби з борщем” її не можна було випадково зачепити або залити.
Правило трикутника виникло не випадково – ще в 20-х рр. минулого століття німці провели дослідження, яке мало на меті визначити виконуваний обсяг роботи, відстань, яку проходить господиня і час, що витрачається нею, на приготування однієї страви. На основі результатів дослідження, і було запропоноване оптимальне розташування елементів горезвісного трикутника (мийка, холодильник, плита). Якщо все розставити як треба, господиня може економити до 60% прохідного шляху і до третини часу на приготування. Робочий трикутник, як не дивно, може розташовуватися в одну лінію, це залежить від загального планування кухні.
Зонування простору у Г-подібній кухні
При плануванні простору Г-подібної кухні, її варто чітко зонувати, оскільки велика ймовірність, що обідня зона і зона приготування їжі будуть перетинатися. При накладенні зон одну на одну, виникне нестача місця, а отже, і дискомфорт при виконанні тих чи інших дій.
Таку проблему вирішують по-різному. Найпростішим способом буде піти на певний компроміс в жорстко закріпленій структурі кухонного трикутника, змістивши холодильник далі, ніж цього вимагають правила. Часто використовують складні стільці, забираються столи, жертвують тумбами, залишаючи лише навісні шафи, та інші рішення.
Найкращим варіантом для оформлення кухні Г-подібної форми – це меблі для кухні на замовлення. Завдяки цьому ви зможете придбати ідеальні меблі – вони можуть мати нестандартну форму і розміри, обов'язково будуть враховувати комунікації, та будову приміщення кухні та бути втіленням ваших вподобань. Дизайн студія меблів “New Art” виготовляє меблі для кухні на замовлення. У своєму виробництві використовує лише екологічні матеріали, сам процес виробництва проходить на імпортному обладнанні, тому меблі є якісними і довговічними. Щоб замовити меблі для кухні вам необхідно завітати в магазин меблів, що у місті Тернополі по вулиці Руській, 4, або зателефонувавши за номером телефону – +38096-452-72-19.
Немає коментарів:
Дописати коментар