До нового ремонту ще далеко, а ваш інтер'єр вже перестав подобатися? З подібною ситуацією стикаються багато хто вже через пару років після ремонту. Внести зміни в дизайн квартири можна досить швидко всього за вихідні, і ми наведемо кілька порад, як можна швидко зробити оновлення кімнат, досягнувши бажаного ефекту.
Спосіб 1: Перестановка меблів
Якщо інтер'єр досить нудний, внесіть асиметрію в розташування меблів. І навпаки, спробуйте домогтися більшої симетрії, якщо обстановка здається вам трохи дратівливою. Відійдіть від звичних штампів і спробуйте розташувати м'які меблі поперек кімнати або діагонально, а не вздовж стін. Якщо вітальня велика, то можна зону відпочинку розташувати в центрі або організувати кілька окремих зон, наприклад, для прийому гостей і затишний куточок з кріслом для читання. Спробуйте пересунути шафи і тумби, можливо, вони будуть набагато ефектніше виглядати при іншому розташуванні.
Спосіб 2: Зміна колірної гами
Кардинально переробити кольорову схему, звичайно, не вдасться, але можна легко змінити гамму, внісши додаткові відтінки. Створити оригінальні колірні поєднання можна різними способами:
- пофарбувати одну стіну або її частину в контрастний відтінок і додати кілька предметів декору того ж відтінку;
- змінити колір штор;
- купити або створити самостійно кілька помітних елементів декору;
- змінити оббивку м'яких меблів або зшити чохли.
Спосіб 3: Ускладнення фактурних поєднань
Активно використовуйте текстиль, щоб ускладнити фактурний ансамбль інтер'єру. Можливо, досить замінити всього лише частину диванних подушок на атласні або, навпаки, пухнасті, щоб ваш куточок відпочинку заграв новими фарбами. Придбайте новий цікавий килим, покривало для ліжка або незвичайну тканину для штор.
Спосіб 4: Дисплейні колекції
Практично в будь-якій сім'ї є цікаві колекції, які можуть стати унікальним акцентом дизайну. Для ефектного оновлення інтер’єру постарайтеся згрупувати подібні предмети на невеликому просторі і вигідно підкреслити їх особливе значення. Якщо предметів небагато, то використовуйте спеціальні фрейми або полички.
Спосіб 5: Природний декор
У будь-якому стилі інтер’єру будуть доречні натуральні декоративні елементи: живі кімнатні рослини і сухі гілки, акваріум або тераріум, гербарії або камені. Внесіть частинку природи в будинок, і кімната стане більш затишною.
Спосіб 6: Декорування стін
Порожні або невиразні стіни можна зробити набагато привабливішими за допомогою картин, фотографій, плакатів або навіть простих гербаріїв. Великі картини краще використовувати поодинці, а більш дрібні ефектно виглядають в продуманій композиції. Безпрограшний спосіб – це використання картин одного стилю в однакових рамках або на декорованій ділянці стіни.
Якщо ви використовуйте дзеркало, то продумайте його розташування так, щоб відображення представляло найбільш виграшну частину кімнати. Подбайте про цікаві рами для дзеркал і картин, якщо вони не дуже виразні. Якщо не знаходите підходящих картин, то можна використовувати виразні шпалери або візерунковий текстиль, особливо в дитячих і спальнях.
Спосіб 7: Стікери та розпис
Однотонним стінам можна легко надати декоративність за допомогою спеціальних наклейок, доречних в будь-якому приміщенні. Це можуть бути поодинокі стікери різного розміру або достатньо великі художні панно. Інший прийом – це розпис за трафаретом, купленому чи виготовленому самостійно. Звичайні силуети або абстрактний орнамент додадуть інтер'єру більшу виразність.
Спосіб 8: Новий дизайн вікон
Оцініть критично ваші штори і карнизи, можливо, вони морально застаріли або занадто невиразні. Зараз існує величезна кількість аксесуарів і тканин, які здатні перетворити вигляд вікна. Іноді достатньо додати незвичайний ламбрекен або краватку, щоб створити ефектний стиль. Можна подумати і про кардинальне оновлення, замінивши традиційні штори і фіранки на жалюзі, японські чи римські штори.
Спосіб 9: Стильні світильники
Світловий дизайн – це важлива складова сучасного будинку. Стильні світильники зроблять інтер'єр набагато виразнішим. Зараз прийнято використовувати досить багато світильників різного типу: класичні люстри, бра і торшери для підсвічування окремих зон, вбудоване освітлення полиць і стелі, підсвічування світлодіодними стрічками і точковими світильниками. Величезний діапазон не тільки форм, матеріалів і розміру світильників, але також світлового спектру ламп або характеру світіння (розсіяне, спрямоване, променисте). Підберіть моделі, які підкреслять стиль ваших кімнат.
Прийом 10: Всемогутній молдинг
Дерев'яний, металевий, керамічний або поліуретановий молдинг здатні легко перетворити стіни, стелю або меблі. Особливо привабливі для самостійного декорування виробів з поліуретану, які легко обробляються і можуть бути пофарбованими в будь-який колір. Не змінюючи нічого, можна помітно поліпшити дизайн вікон, арочних прорізів, старих меблів, камінного порталу. Молдинг на стінах і стелі, крім того, легко підкреслить особливості зонування кімнат, скоректує візуальне сприйняття, приховає недоліки обробки. Можна використовувати відповідні вироби як рами або навіть невеликі полички.
Спосіб 11: Оновлення спальні
Ліжко – це головний елемент меблів, тому зміна його дизайну кардинально змінить сприйняття інтер'єру спальні. Найпростіше створити ілюзію нових меблів, оббивши узголів'я ліжка тканиною або шкірою. Той же прийом можна використовувати і для ділянки стіни за ліжком.
Немає коментарів:
Дописати коментар