Вибір платтяної і книжкової шафи для дитячої кімнати - чому варто приділити увагу?

Облаштування дитячої кімнати - відповідальна справа. Шафа, призначена для вашої дитини, повинна відповідати вимогам безпеки та бути привабливою для маленьких дітей.

На що звернути увагу при виборі шафи в дитячу кімнату

Є кілька факторів, на які наші дизайнери студії меблів «New Art» звернули увагу, підбираючи шафи для вашої дитини. Речей у вашої дитини дуже багато. Це канцелярські та постільні приналежності, іграшки, книги, спортивний інвентар. Все це добро потрібно розмістити всередині шафи.
Розташування полиць. Всі полички повинні бути в межах досяжності маленької дитини. Кращий варіант - горизонтальне розміщення (починаючи з нижніх поличок).

Безпека.гострі кути неприйнятні – вибирайти плавні форми.

Травмонебезпечними є і металеві деталі (ручки).
Форма. Базові варіанти - пристінний і кутовий. Тут необхідно враховувати планування приміщення для шафи в дитячій. У дизайн добре вписуються загальні комплекти (шафа, з вбудованим дитячим ліжком і комп'ютерним столиком).
Матеріал. Перевагу потрібно віддати високоякісним і екологічним матеріалам. Ідеальне рішення - деревина (сосна, дуб). Вартість дерева вище в порівнянні з МДФ і ДСП, зате ваша дитина буде жити в здоровому середовищі.
Дизайн. Шафа повинна вписуватися в інтер'єр і бути «красивою і зручною». Аплікації та наклейки допоможуть привернути увагу  вашої дитини .
У ранньому віці на розвиток дітей суттєво впливають зорові образи, тому колір шафи має вирішальне значення. Психологи сходяться на думці, що для дитячої краще підбирати м'які пастельні тони - завдяки їм ваша дитина покращить свій емоційний стан. Тому наші дизайнери  студії меблі «New Art» пропонують  різноманітну кольорову гаму.
ніжно-блакитний;
зелений;
жовтий;
рожевий.


Специфіка меблів

Розглянемо специфіку деяких різновидів дитячих шаф. Вибір кожного буде залежати від завдань, які ви ставите перед собою. Найчастіше комбіновані дитячі шафи встановлюються в дитячих, оброблених «з нуля», а ось книжкову або платтяну шафу батьки змушені вписувати в існуючий інтер'єр.
Книжкова шафа. Цей вид меблів призначений для порівняно дорослих дітей, тому від закруглених кутів можна відмовитися на користь оригінальної конструкції. Добре зарекомендували себе шахові дитячі шафи для книг - їх відрізняє чергування закритих і відкритих секцій, що імітують клітини.
Для одягу. Краще зберігати в вищих секціях. Взуття краще зберігати в нижніх секціях. Обов'язкова умова - відсутність гострих кутів, дзеркал і виступаючих металевих деталей.
Платтяна шафа. Зазвичай вона відділяється від білизняної або входить в комбіновані конструкції окремою секцією. Платтяні шафи можуть бути одно-, дво- або тридверною. При цьому дверцята повинні легко відкриватися, а костюми та сукні - висіти на прийнятній висоті,щоб ваша дитина з легкістю могла дістати свою одежу.
Пенал. Цей вид дитячої шафи має витягнуту форму і поєднує в собі відкриті і закриті секції. У пеналі зручно зберігати  книги та одяг, він добре вмонтовується в модульну конструкцію. Класичний пенал для дитячої - це одно дверна шафа.
Стелаж. Конструкція дитячої шафи-стелажа нагадує пенал, але - лише частково. Закриті секції з одягом зберігається в нижній частині цього предмету меблів, а всю верхню частину займають відкриті полиці. Це хороший варіант для дітей, що захоплюються спортом і обожнюють виставляти кубки та нагороди на загальний огляд.
Комбінована шафа. Цей тип меблів поєднує в собі риси всіх перерахованих вище шаф. Тут є полиці для книг і нагород, є платтяна полиця і білизняні ящики. Комбінована шафа зручна тим, що підходить більше для дівчаток. Вибираючи дизайн дитячої шафи для дівчинки, врахуйте, що в підлітковому віці дитина стане вибагливою, її вимоги істотно зростуть. Ідеальним рішенням буде шафа-купе, до самої стелі. Фасад зробіть гладким - так буде простіше. Тепер поговоримо про дверцята. Вони повинні легко відкриватися / закриватися, оскільки сили у дівчинки менше, ніж у хлопчиська. У колірних гамах будуть переважати бузкові і рожеві тони,
фасад - дзеркальний;
розмір дитячого шафи - до стелі;
тип - вбудований;
дверцят - легко відкриваються;
колірна палітра - рожеві, бузкові, бежеві відтінки;
шпалери - світлі тони (уникайте поєднання рожевих шпалер з рожевою шафою).
Дизайнери студії меблів «New Art»рекомендують для дівчаток-підлітків стильні, модерні, класичні меблі. Також непогано виглядатимуть хай-тек і мінімалізм. Але ці рекомендації стосуються інтер'єру в цілому, а не окремо взятої шафи.
Дизайн для хлопчиків

Вибираючи дизайн шафи для хлопчика, необхідно врахувати його вік, уподобання і загальний стиль інтер'єру дитячої. Діткам до трьох років рекомендовано меблі, відповідно таких параметрів:
безпека;
відчуття затишку;
яскравість кольорів
світлі тони.
У 3-5 років у дитини проявляється індивідуальність, він стає допитливим і рухливим. Тому фасад шафи можна прикрасити пізнавальними аплікаціями (наприклад, географічною картою), збільшити кількість полиць
У семирічному віці батьки вводять чітке зонування - додається робочий сектор. Шафа в дитячій повина бути функціональою, вбудована або кутова. У десятирічному ж віці шафа повина бути ергономічна, також із зображенням супергероїв, підліткових кумирів, машин, гітар або футбольних гравців (картинка залежить від захоплень дитини).
Формування інтер'єру дитячої кімнати на функціональні сегменти. Психологи виділяють три зони дитячої:
Зона сну. Тут розташовується ліжко і тумбочка. Якщо шафа комбінована, спальна зона передбачає наявність окремої секції. Допустима наявність навісних полиць.
Ігрова зона. З позиції дитини- це головна частина кімнати. Ігровий простір повинен бути максимально великим (це стосується в першу чергу молодших школярів та дошкільнят). Шафу тут краще не розміщувати - замість цього підійде спортивний куточок.
Робоча зона. Тут шафі теж не місце - це простір для розвитку дитини(ліплення, малювання, іншу творчість). У зоні встановлюється стіл і стілець.
Речова зона. Саме сюди шафа впишеться ідеально - як купе, так і звичайна платтяна. Краще, звичайно, встановлювати корпусні дитячі меблі, в тому числі і шафа для одягу - це дозволить максимально збільшити корисну площу для ігор і розвитку.
Важливо врахувати, що в міру дорослішання дитини буде змінюватися і значення зон. Ігровий сектор поступово почне поступатися місце робітнику - вам буде потрібно комп'ютерний стіл і велика кількість книжкових полиць. Можна розмістити в робочій зоні стіл і пенал або підібрати комбіноване рішення. Звичайно робоча зона збільшується за рахунок ігрової. Це допустимо, але повністю прибирати ігровий сектор не варто - це може не сподобатися вашій дитині, є варіанти що дозволяють повністю розвантажити ігрову кімнату.
Заходьте в наші магазини і на наш сайт http://new-art.te.ua/ студія меблів «New Art» ми будемо раді допомогти вам вибрати меблі на ваш смак!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар